• Dolar Alış 5.8791TL
  • Dolar Satış 5.8557TL
  • Euro Alış 6.5923TL
  • Euro Satış 6.5660TL
Reklam
Reklam

Mutlu Evlilik İçin…


UZMAN PSİKOLOG NURÇİN GÖSTERİŞLİ: MUTLU EVLİLİK İÇİN KADIN KADINA YA DA ERKEK ERKEĞE ZAMAN GEÇİRİLMESİNE OLANAK SAĞLAYIN

Bakırköy Belediyesi ve Yeşilköy Lions Kulübü işbirliği ile düzenlenen Bakırköy Belediyesi Fildamı Kültür Merkezi Osmaniye Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen “AİLE OLMA SANATI” konulu söyleşide konuşan Uzman Psikolog Nurçin Gösterişli mutlu birliktelik için formüller sundu.

mutlu-evlilik-icin-1

 

Psikolog Nurçin Gösterişli mutlu evlilik için erkeğin kadına;  kadın-kadına, kadının da erkeğe;  erkek-erkeğe zaman geçirmesi için zaman vermesi gerektiğini ifade ederek şu açıklamalarda bulundu: “ Aşkın ilk evresi olan otistik evrede; çiftlerin hiçbir şeyi gözü görmez. Kadın, erkekle birlikte maç da izler. Ama aşkın ikinci evresi olan sembiyotik evrede ise artık kadın için maç izlemek sıkıcı hale gelmeye başlamaktadır. Bu yüzden çiftlerin birbirlerine kendi cinsi ile vakit geçirmesi için imkân vermesi gerekmektedir. Çiftler; bu dönemde birbirlerinin olmadıkları eğlenceler isteyebilir. Yani erkek için konuşacak olursak; erkek arkadaşlarıyla maç izlemek ister. İşte bu imkan verilmediği için evliliklerin ilk dört yılında ciddi çatırdamalar olmaktadır. İkinci kritik süre de 7.yıldır.  Ne seninle ne de sensiz demeye başladığımızda güvensizlik bunalımı artar ve maalesef şiddet vakaları da görülmeye başlanır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
%d blogcu bunu beğendi: