• Dolar Alış 5.3789TL
  • Dolar Satış 5.3574TL
  • Euro Alış 6.1199TL
  • Euro Satış 6.0955TL
Reklam
Reklam

İtalya Serie B’de dünyanın ilk ‘yeşil kart’ı gösterildi!

Dünya futbolunda bir ilk yaşandı ve Serie B’de bir oyuncuya ilk yeşil kart gösterildi. Peki yeşil kart ne anlama mı geliyor? İşte yanıtı…

İtalya’nın ikinci ligi olan Serie B’de futbol tarihinde bir ilk yaşandı ve fair-play ruhunu canlandırma adına gerçekleştirilen ‘yeşil kart’ uygulaması ilk defa kullanıldı.

Serie B yetkilileri, sezon başında ‘yeşil kart’ uygulamasını hayata geçirdiklerini ve sezon başında en çok yeşil kart gören oyuncunun ödüllendirileceğini duyurmuştu.

Dünyanın ilk yeşil kartı da 1 Ekim Cumartesi günü Virtus Entella‘nın sahasında Vicenza‘yı konuk ettiği maçta gösterildi.

Karşılaşmanın 53. dakikasında Vicenza’nın geliştirdiği bir atakta Cristian Galano’nun şutu sonrasında top dışarı gitti. Maçın hakemi Marco Mainardi, savunmanın da topa müdahele ettiğini düşünerek Vicenza lehine korner verdi. Ancak Galano, maçın hakemine savunmanın topa herhangi bir müdahelesi olmayınca hatalı verilen korner kararı düzeltildi ve Galano’ya da yeşil kart gösterildi.

Serie B Başkanı Andrea Abodi, sezon başında yaptığı açıklamalarda yeşil kartların sembolik olarak gösterileceğini ve uygulamanın amacının hem fair-play ruhunu canlandırmak, hem de son yıllarda şike skandallarıyla çalkalanan ligin itibarını pozitif bir seviyeye çekmek olarak göstermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN