• Dolar Alış 3.5296TL
  • Dolar Satış 3.5155TL
  • Euro Alış 3.9412TL
  • Euro Satış 3.9255TL
Reklam
Reklam

Hüseyin Avni Dede’nin kitapları kurtarıldı

Reklam

Beyazıt’ın simgelerinden Hüseyin Avni Dede’nin eşyalarına zabıta el koyup imhaya götürünce, imza kampanyası başlatıldı. Kampanya sonucu Dede’nin kitapları geri verildi ancak diğer eşyaları hala belediyede.

Beyazıt’taki tarihi çınar altında yıllardır kendi şiir kitaplarını, eski para ve çeşitli antika eşyaları satan Hüseyin Avni Dede’nin mallarına zabıta geçen günlerde el koydu. Hüseyin Avni Dede, toplanan eşyalarını geri almak üzere belediyeye gittiğinde ise malların imhaya yollanacağını öğrendi. Bunun üzerine şehrin simgelerinden biri olan Hüseyin Avni Dede’nin durumuna dikkat çekmeyi isteyen bir grup, change.org‘da “Beyazıt Çınaraltı’nın emektar Hüseyin Avni Dede’nin kitaplarını ve eşyalarını imha etmeyin” ifadesiyle bir imza kampanyası başlattı. Kampanya iki gün içinde 10 bin 300 imzayı geçerek dikkat çekti.

Öncülerinden Elif Köksal, change.org‘da önceki gün yaptığı bir açıklamada Hüseyin Avni Dede ile görüştüğünü belirterek Dede’nin kitaplarının geçen Cuma günü geri verildiğini, diğer eşyalarını ise hâlâ belediyede bekletildiğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
Sosyal Medya

TELEFON: 0212 983 77 01
MOBİL: 0545 864 72 87
E-POSTA: info@barkoturk.com
ADRES: Zeytinlik Mahallesi Halkçı Sokak
Bakırköy İş Merkezi No: 31/24
34140 Bakırköy, 34140 İstanbul