• Dolar Alış 5.3789TL
  • Dolar Satış 5.3574TL
  • Euro Alış 6.1199TL
  • Euro Satış 6.0955TL
Reklam
Reklam

Hüseyin Avni Dede’nin kitapları kurtarıldı

Beyazıt’ın simgelerinden Hüseyin Avni Dede’nin eşyalarına zabıta el koyup imhaya götürünce, imza kampanyası başlatıldı. Kampanya sonucu Dede’nin kitapları geri verildi ancak diğer eşyaları hala belediyede.

Beyazıt’taki tarihi çınar altında yıllardır kendi şiir kitaplarını, eski para ve çeşitli antika eşyaları satan Hüseyin Avni Dede’nin mallarına zabıta geçen günlerde el koydu. Hüseyin Avni Dede, toplanan eşyalarını geri almak üzere belediyeye gittiğinde ise malların imhaya yollanacağını öğrendi. Bunun üzerine şehrin simgelerinden biri olan Hüseyin Avni Dede’nin durumuna dikkat çekmeyi isteyen bir grup, change.org‘da “Beyazıt Çınaraltı’nın emektar Hüseyin Avni Dede’nin kitaplarını ve eşyalarını imha etmeyin” ifadesiyle bir imza kampanyası başlattı. Kampanya iki gün içinde 10 bin 300 imzayı geçerek dikkat çekti.

Öncülerinden Elif Köksal, change.org‘da önceki gün yaptığı bir açıklamada Hüseyin Avni Dede ile görüştüğünü belirterek Dede’nin kitaplarının geçen Cuma günü geri verildiğini, diğer eşyalarını ise hâlâ belediyede bekletildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN