• Dolar Alış 5.4823TL
  • Dolar Satış 5.4604TL
  • Euro Alış 6.2239TL
  • Euro Satış 6.1991TL
Reklam
Reklam

Denktaş’ın Anıtı Yine Rafa Kalktı

Akça ‘’ Liderimiz Rauf R. Denktaş’ın Anıt Mezarı  Yine Seçimler Yüzünden Rafa Kaldırıldı.’’

 

Rauf R. Denktaş Ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği  Genel Başkanı  Latif Akça yaptığı yazılı açıklamada Liderimiz Rauf R. Denktaş’ın bedenen ebediyete intikalinin üstünden 3 yılın geride kalmış olmasına  rağmen , Anıt Mezar ve Müze projesinin hala hayata geçirilmemesinin  tam bir vefasızlık örneği olduğunu belirtti.  Kurucu Cumhurbaşkanımızın Kabrinin yapılabilmesi için düzenlenen Proje yarışmasının üstünden 2  yılı aşkın bir zaman geçmiştir.

Birinciliği kazanan projenin mimarı ile yaptığımız son görüşmede,  projenin hayata geçirilebilmesi için , resmi olarak herhangi bir onay  almadıklarını aktarmıştırlar . Üzülerek görmekteyiz ki ,Liderimiz Rauf R. Denktaş’ın Kabri yine seçimler yüzünden rafa kaldırılmıştır.

Liderimizin bizlere emanet ettiği bu güzide devlette iktidar olan herkese burdan sesleniyoruz.Rauf Denktaş olmasa idi bugün sizler onun kurduğu bu develete iktidar olabilmek ve yönetebilmek için aday dahi olamazdınız.Herkes elini vijdanına koymalı ve Liderimize borçlu olduğumuz vefa borcunu ödemelidir. Halkımızın bu konudaki serzenişine kulak veriniz, unutulmamlıdır ki Liderlerine ve değerlerine  sahip çıkmayan toplumlar yok olmaya mahkumdurlar.

Bu konuda Cumhurbaşkanımıza çağrıda bulunuyoruz , ‘’Bakanlar Kurulunu bir an önce toplayıp Liderimiz Rauf R. Denktaş’ın Anıt Mezar ve Müzesinin  bir an evvel hayata geçirilebilmesi için gerekli adımların atılmasını sağlayınız’’.

Rauf R. Denktaş Ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu

 

Genel Başkan

Latif Akça

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN