• Dolar Alış 5.8791TL
  • Dolar Satış 5.8557TL
  • Euro Alış 6.5923TL
  • Euro Satış 6.5660TL
Reklam
Reklam

Çocukların Yarısından Fazlasında Diş Problemi Var

Bakırköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Çocuk-Ağız Diş Merkezi tarafından devlet okullarında yürütülen ağız ve diş sağlığı  taramasında çocukların yarısından fazlasında diş problemi görüldü.

Şu ana kadar bine yakın çocuğun ağız ve diş sağlığı  kontrolünden geçtiğini belirten Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu şu çarpıcı açıklamalarda bulundu: “ Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğü Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize bağlı diş hekimlerinin okullarımızda yaptığı ağız ve diş sağlığı taramalarında elde edilen sonuç çok çarpıcı. Şu ana kadar bine yakın öğrencimizde ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı ve yarıdan fazlasında diş problemi görüldü. Görülen problemlerin başında ; diş çürümesi, ortodontik düzensizlik, dişlerin iyi fırçalanmamasından kaynaklı  bakteri plağı oluşumu görülüyor. Bu çocuklarımıza gerekli raporu diş hekimi arkadaşlarımız veriyor ve ailelerinden takibini yapmalarını istiyorlar.”

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Bakırköy Belediyesi Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde de 4-14 yaş arası çocuklara  ücretiz hizmet verildiğini  hatırlatarak açıklamalarına şu şekilde devam etti: “ Taramalarda ağız ve diş sağlığı yönünden problem görülen çocuklarımızı ücretsiz tanı, tedavi ve takip hizmeti veren Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize yönlendiriyoruz. Merkezimizde  ileri tanı yöntemlerinden biri olan panoramik röntgen de kullanılıyor. Ayrıca diş hekimlerimiz burada ağız ve diş sağlığının önemi, ağız hijyeni ve diş fırçalamanın önemi eğitimlerini de çocuklarımıza veriyor. Bir hekim  olarak söylüyorum;  ileriki yaşlarda başka hastalıklara yol açmaması için lütfen ailelerimiz, çocuklarımızın ağız ve diş sağlığı kontrollerini yaptırsınlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
%d blogcu bunu beğendi: