• Dolar Alış 4.5932TL
  • Dolar Satış 4.5749TL
  • Euro Alış 5.4222TL
  • Euro Satış 5.4005TL
Reklam
Reklam

Çelikler Referandumu Değerlendirdi

AK Parti Bakırköy İlçe Başkanı Aysun Çelikler Referandum sonrası sonuçları değerlendirdi.

Çeliklerin yaptığı açıklama şu şekilde;

Anayasa Değişikliği Referandumu Değerlendirme Açıklaması

16 Nisan 2017 günü yapılan Anasaya Değişikliği Referandumu seçimlerinde resmi olmayan kesin sonuçlara göre TÜRKİYE Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne EVET dedi.

Yurtiçi ve Yurtdışında yaklaşık 50 milyon vatandaşımız sandık başına giderek ,katılım oranı %85 civarında olmuştur. Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanan kesin olmayan sonuçlara göre %51.41 oranında seçmen EVET diyerek Anayasa değişikliğine onay vermiştir. Seçimlere katılım oranının yüksek olması vatandaşlarımızın hem demokrasiden , hem de güçlü bir yasama organından yana tavır koyduğunu göstermiştir.

Bakırköy İlçemizde kayıtlı 171.327 seçmenden 152.139 kişi sandığa giderek , %89 oranında bir katılım sağlamıştır.

Anayasa Değişikliği Referandumuna Katılım sağlayarak EVET veya HAYIR yönünde tercihini kullanan seçmenlerimize demokrasiye sahip çıktıkları için Ak Parti Bakırköy İlçe başkanlığı olarak teşekkür ederiz.

Sonuçlar incelendiğinde seçmenlerimizin %77’si HAYIR %23’ü EVET diyerek tercihlerini ortaya koymuştur. 1 Kasım 2015 Milletvekili seçimlerine göre alınan oy oranı aşağı yukarı aynı seviyededir. Bir önceki seçimde Ak Partiye oy veren seçmen sayımız 36 bin iken bu seçimde 34 bin seçmen’imiz EVET demiştir.

Ayrıca Referandum çalışmaları kapsamında seçmen listelerinin güncellenmesi yapıldığında, 1Kasım 2015 seçimlerinde ilçemizde kayıtlı bulunan ve oy kullanan 16 bin Üyemizden yaklaşık 2.300 kişinin seçmen kaydının başka seçim bölgelerine geçtiği ve ilçemiz dışında oy kullandıkları tespit edilmiştir.

Bakırköy genelinde sahada olan bizlere destek olan Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl yönetim kurulu Üyelerine, İlçemizde Görev Yapmış ve görev yapan Tüm Teşkilat Mensubu arkadaşlarımıza, Bakırköy İlçe seçim Kuruluna, 429 Sandıkta görev alan Sandık Kurulu Başkan ve Üyelerine, Müşahitlere , Gözlemcilere , Seçim günü asayişi sağlayan ve seçim sonrası Kullanılan Oyların güvenli bir şekilde İlçe Seçim Kuruluna teslim edilmesini sağlayan güvenlik görevlilerine , desteklerini esirgemeyen Diğer Siyasi Parti Temsilcilerine ve Ulusal, yerel basın mensubu arkadaşlarımıza tek tek , yürekten teşekkürlerimizi sunarız.

Anayasa değişikliğine ilişkin Referandum çalışmalarının , ardından Ak Parti Bakırköy İlçe Başkanlığı’nın tüm mensupları olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ederek İlçemiz Özelinde Yerel Belediyecilik anlayışı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından planlanan projelerin hayata geçirilmesinin destekçisi olacak ve takibini yapacağız.

Gerek Seçimler öncesinde ve gerekse seçim süreçlerinde olduğu gibi yine sahada olmaya devam ederek Seçmen odaklı çalışmalarımızı Tüm Bakırköy’de devam ettireceğiz.

Bu manada değişikliği yapılan yeni Anayasamızın vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ederiz.

Ak Parti Bakırköy İlçe Başkanlığı

Aysun Çelikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN