• Dolar Alış 5.8112TL
  • Dolar Satış 5.7880TL
  • Euro Alış 6.5348TL
  • Euro Satış 6.5088TL
Reklam
Reklam

Bozcaada Bağbozumu Festivali 4 Eylül’de Başlıyor

Günümüzden on altı yıl önce düzenlenmeye başlayan, şarap fabrikaları, Bozcaada Kaymakamlığı ve son yılında da BOZTİD’in katkılarıyla gerçekleştirilen Geleneksel Festival, Eylül ayının ilk haftasında başlıyor ve üç gün sürüyor.

Festivale, Adalı şarap üreticilerinin kendi bağlarında düzenledikleri bağbozumu etkinliği ile başlanıyor. Tüm misafirlerin traktörler eşliğinde, jandarma binası önünden alınarak bağlara götürülmesi ile başlangıcı yapılan festival, misafirlerin yine traktörlerle, eşek ve at arabalarıyla, davul ve zurna eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na getirilmesi ile devam ediyor.

Bağlardan toplanan üzümler, küfelerle temsili olarak meydana indiriliyor ve eğlence orada da devam ediyor. Açılış töreninin ardından Festival resmi olarak başlamış sayılıyor.

Üç gün süren festivalde resim sergileri, üzüm yarışmaları, tavla, futbol turnuvaları, çeşitli paneller ve tiyatro gösterileri yer alıyor.

Festival akşamları ise kale içerisinde, birbirinden değerli sanatçı ve orkestraların müzik ziyafetiyle devam ediyor.

4 Eylül Cuma günü başlayacak olan festival, Çanakkale Boğazı’ nın Ege Denizi ile kucaklaştığı harikulade adada, değişik rüzgarlara açık ve türlü güzellikleri hayatımıza katacak gibi görünüyor.

Ve unutmadan, ada herkesi bağrına basmayı oldukça iyi biliyor. Kaçırmayın, eksilmeyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
%d blogcu bunu beğendi: