• Dolar Alış 5.3789TL
  • Dolar Satış 5.3574TL
  • Euro Alış 6.1199TL
  • Euro Satış 6.0955TL
Reklam
Reklam

Başkanlardan Omurilik Felçlilerine Destek

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun ev sahipliğinde bir araya gelen Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara; 13 Kasım’da koşulacak 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda omurilik felçlilerine destek olup, omurilik felçlileri için bağış toplayacaklar.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği(TOFD) Başkanı Ramazan Baş ve Başkan Yardımcısı Semra Çetinkaya ile buluşan belediye başkanları ; dışarıya çıkmak için bekleyen binlerce engelli bireye koşarak umut olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

bakirkoy-belediye-s41xv85s4v964v96

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:” 2005 yılından bugüne kadar İstanbul Maratonu’nda omurilik felçlileri için koşan 2184 koşucu sayesinde 1547 akülü tekerlekli sandalye alındı. Bu yıl ilçe belediye başkanlarının da desteğiyle bu sayıyı olabildiğince çoğaltmak istiyoruz.  Koşarak, omurilik felçlilerine destek olmak isteyen  tüm yurttaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz:”Umutmayın tekerlekli sandalyesi olmadığı için sokağa çıkamayan yurttaşlarımız var”. Tek yapılması gereken kayıt yapılırken STK’nı seç butonundan kurum olarak TOFD’yi seçmek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN