• Dolar Alış 5.8112TL
  • Dolar Satış 5.7880TL
  • Euro Alış 6.5348TL
  • Euro Satış 6.5088TL
Reklam
Reklam

BAŞARILI BİR KARİYER İÇİN DÖVÜŞÜN

İş hayatında stressiz bir günüm yok diyenler soluğu dövüş sanatlarında alıyor.
Günümüzde iş hayatındaki sinir ve stres psikolojiyi önemli ölçüde etkiliyor. İş yerindeki ruh hali, kişinin işini kaybetmesine neden oluyor. İşinde baskı altında olan ya da mutsuz çalışanlar, olumsuzluklar karşısında şiddete daha çok istek duyuyor. Wing Chun Eğitmeni Cevdet Dönmez; dövüş sporu yaparak iş hayatında pozitif, sabırlı ve rahat olmanın püf noktalarına değiniyor.
Wing Chun’ da bedenin ruhsal yönden dengesini sağlayan teknikler sayesinde iş hayatında stres kontrol edilebilir hale getiriliyor. Dövüş sporuyla; iş yerinde oluşan tüm negatif enerjinin atıldığını belirten Dönmez, psikolojik baskı ve stres altında çalışan kişilerin, Wing Chun yaparak kendilerini daha sabırlı ve rahat hissettiklerinin altını çiziyor.

Hangi Meslekler Dövüş Sanatını Tercih Ediyor?

Wing Chun Dövüş Sanatını tercih edenlerin sürekli iletişim içerisinde olan meslek sahibi kişilerin olduğunu belirten Dönmez, müşteri temsilcileri, avukatlar, hâkimler, satış danışmanları, yönetici asistanları, medya mensupları kısacası as – üst ilişkisi olan çoğu insanın dövüş sanatlarına ilgi duyduğunu vurguluyor.

Kişinin, iş yerinde oluşabilecek anlaşmazlıklar ve olaylar karşısında tepkisiz kalmak zorunda olması kişiyi agresifleştiriyor ve şiddete yönelmesine neden olabiliyor. İşte burada Wing Chun dövüş sanatı devreye giriyor. Dövüş sanatı olan Wing Chun ile içgüdüler kontrol altında tutuluyor. Böylelikle kişi, kavgadan önce kendinde durum analizi yaparak içgüdülerine yenik düşmesine engel oluyor. Wing Chun’ da reflekslerin nasıl yönetileceği öğretiliyor ve bu sayede kişi bilinçli bir şekilde otokontrollü davranıp, olaylar karşısında daha kararlı ve sakin oluyor.

İş Hayatında Wing Chun Dövüş Sanatı’nın Yararları

Wing Chun kişiyi kontrol altına alarak stresle mücadele etmeyi, ani gelişen olaylara çabuk ve doğru tepkiler vermesini sağlıyor. Wing Chun ile kişi, öfke kontrolü, sabır, kendine güven ve hayata pozitif bakmayı öğreniyor. Wing Chun’ da tekme, yumruk, diz-dirsek vuruşları gibi birçok teknik ve uygulama gösteriliyor. Böylelikle stres altında olan bir kişi, teknikleri yaparken tüm negatif düşünce ve öfkesini atmış oluyor. Dövüş sanatıyla kişi korkularıyla yüzleşerek gücünü nerede kullanması gerektiğini biliyor ve sorunlarla baş edebiliyor. Wing Chun ile refleksler hızlanıyor ve terbiye ediliyor böylelikle iş hayatında öfke kontrolü sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
%d blogcu bunu beğendi: