• Dolar Alış 5.4572TL
  • Dolar Satış 5.4354TL
  • Euro Alış 6.2237TL
  • Euro Satış 6.1988TL
Reklam
Reklam

Bakırköy Botanik Park’ ta 3. Kent ve Demokrasi Şenliği

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen ”Kent ve Demokrasi Şenliği” nin üçüncüsü  17 Mayıs pazar günü 14.00-22.00 saatleri arasında Bakırköy Botanik Parkı’ nda gerçekleştirilecek.

TMMOB’ nin şenlikle ilgili yaptığı açıklamada  “Evlerimiz, meydanlarımız, parklarımız, derelerimiz, ormanlarımız birer yaşam alanı olmaktan çıkarılarak pazarlanıyor. Ortak değerlerimiz olan kamusal alanlar çok bilindik birilerine satılıyor, kamusal hizmetler ya yok ediliyor, ya da birilerine özel hale getirilerek halkın kamusal hizmetlere erişimi müşteri odaklı bir anlayışla engelleniyor. Sistemin işlerliğini sağlama gayesi ile inşaat/emlak sektörüne yeni alanlar açmak için merkezi ve yerel iktidar, 3. Köprü ve bağlantı yolları, Kanal İstanbul, Yeni Şehir, kentsel dönüşüm gibi projeler ile İstanbul’un dokunulmaması gereken orman alanlarını, su havzalarını, tarihsel mirasını imara açacak hamleler yapıyor ve geri dönülmez bir yola giriyor. Emek ve Demokrasi güçleri ile birlikte halkımızın bu gerçeklerin farkına varması, direnenlerin ortak duygularının, ezgilerinin sık sık buluşması ve örgütlenmesi ülkemizin geleceği açısından son derece önemli. Bu nedenle TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu olarak bu sene üçüncüsünü düzenlediğimiz Kent ve Demokrasi Şenliği’nde bir kez daha halkla buluşacak, birlikte, yan yana durduğumuz, omuz omuza yürüdüğümüz tüm dost kurum ve örgütlerle umudu büyütmek için bir arada  buluşacağız.” ifadeleri yer aldı.

Kent ve Demokrasi Şenliği’ nde konser, sergi, halk oyunları ve semah, Taksav atölyesi ve çocuk resim atölyesi, satranç turnuvası gibi etkinlikler yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN