• Dolar Alış 5.4823TL
  • Dolar Satış 5.4604TL
  • Euro Alış 6.2239TL
  • Euro Satış 6.1991TL
Reklam
Reklam

BABASININ MADALYASINI, ATATÜRK MÜZESİ’NE BAĞIŞLADI

HARBİYE’DE ÖĞRENCİYKEN OKULU BIRAKIP İSTİKLAL SAVAŞINA KATILAN BABASININ MADALYASINI, BAKIRKÖY BELEDİYESİ  ATATÜRK MÜZESİ’NE BAĞIŞLADI

Milli mücadele kahramanlarından Tümgeneral  İhsan Sonakın, Harbiye’de öğrenciyken okulu bıraktı ve İstiklal Savaşı’na katıldı.  İstiklal Savaşı’nda gösterdiği yararlılıktan ötürü kendisine verilen İstiklal Madalyası’nı kızı Güler Sonakın Haşimoğlu(85), Bakırköy Belediyesi Atatürk Müzesi’nde sergilenmek üzere Bakırköy Belediyesine teslim etti.

Güler Sonakın Haşimoğlu şunları ifade etti: “Babam Tümgeneral  İhsan Sonakın henüz 17 yaşındayken, Harbiye son sınıfta okuduğu sırada okulunu bırakıp İstiklal Savaşı’na katılmış. İstiklal Savaşı’nda vatan ve bağımsızlık için hiç çekinmeden kanını döken eden babama; savaştan sonra hayatı boyunca onurla taşıdığı bu madalya verilmiş. Bu şerefli  madalyayı babamın 1956 yılında ölümünden bu yana sakladık. Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD)  ve İlhan Gülek aracılığıyla müzeden haberdar olduk. Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğim Bakırköy Belediyesi’nin Atatürk Müzesi’nden  çok etkilendim ve gelecek kuşaklara geçmişimizi anlatabilmek amacıyla İstiklal Madalyası’nı bu müzeye bağışlama kararı aldım. Çok mutluyum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN