• Dolar Alış 5.8112TL
  • Dolar Satış 5.7880TL
  • Euro Alış 6.5348TL
  • Euro Satış 6.5088TL
Reklam
Reklam

Afife Ödüllerinde, BBT 10 Dalda Aday

BAŞKAN KERİMOĞLU: TÜM TİYATRO EMEKÇİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Bu yıl 21.si düzenlenen Yapı Kredi Afife  Tiyatro Ödülleri’ne Bakırköy Belediye Tiyatroları(BBT) 11 ana dalın 10’unda aday gösterilerek damga vurdu.

Yapı Kredi Afife  Tiyatro Ödülleri jürisi BBT’nin “Gülünç Karanlık” oyununu 9 dalda, “Kıran Resimleri” oyununu da 1 dalda aday gösterdi.

BBT’nin Gülünç Karanlık oyunu;  Yılın En Başarılı Prodüksiyonu , Yönetmeni , Kadın Oyuncusu, Erkek Oyuncusu, Yardımcı Erkek Oyuncusu ,Yardımcı Kadın Oyuncusu ,Sahne Tasarımı, Giysi Tasarımı , Işık Tasarımı dalında aday gösterilirken Kıran Resimleri de En İyi Müzik dalında aday gösterildi.

 

BAŞKAN KERİMOĞLU: GURUR DUYUYORUZ

 

Türkiye’nin en önemli tiyatro ödüllerinden birinde BBT’nin  11 ana dalın 10’unda aday gösterilmesinin Bakırköy  ailesi olarak kendilerinin de çok gururlandırdığını söyleyen  Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da şu açıklamayı yaptı: “Bakırköy Belediye Tiyatrolarımız geçtiğimiz yıl Afife  Tiyatro Ödülleri, İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri , Yeni Tiyatro Dergisi Tiyatro Ödülleri , Anadolu Tiyatro Ödülleri, Direklerarası Jüri Tiyatro Ödülleri, Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri başta olmak üzere tiyatro alanında verilen saygın ödülleri kazanmıştı. Başarılı çizgiyi bu yıl da koruyarak 21. Yapı Kredi Afife  Tiyatro Ödüllerinde 11 ana dalın 10’un da aday olma başarısını gösterdik. 2015 yılında tiyatromuzun genel sanat yönetmenini benim veya yönetim kurulunun müdahalesi olmaksızın tiyatro emekçilerimizin(sanatçı, teknik ve personel) oylarıyla belirlemiştik ve Alican Yücesoy 33 yaşında BBT Genel Sanat Yönetmeni olmuştu. Aldığımız ödülleri aldığımız bu kararın olumlu yansıması olarak görüyorum. Tüm sezonu kapalı gişe oynayarak tiyatroseverlerin büyük beğenisini kazanan oyunlarımızı sahneleyen BBT’deki tüm tiyatro emekçilerimizi büyük Bakırköy ailesi adına  kutluyorum.”

 

AFİFE  ÖDÜLLERİ 24 NİSAN’DA

Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak ödül töreniyle sahiplerine kavuşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
%d blogcu bunu beğendi: