• Dolar Alış 5.8791TL
  • Dolar Satış 5.8557TL
  • Euro Alış 6.5923TL
  • Euro Satış 6.5660TL
Reklam
Reklam

14. İstanbul Bienali tüm şehri dalgalandırmaya hazırlanıyor

Tüm şehre yayılan 14. İstanbul Bienali İstanbul’un iki yakasında sanat severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Bugün ziyarete açılan bienal, Türkiye’nin uluslararası çapta en çok dikkat çeken etkinliklerin başında geliyor. 2 yıl önce 340 bin kişi tarafından ziyaret edilen İstanbul Bienali bu yıl yarım milyon ziyaretçiye ulaşmayı amaçlıyor. Bianelle, Troçki’nin hayatı ve Büyükada’daki evi bir kez daha keşfediliyor.

120 yıldır düzenlenen Venedik Bienali ile 60 yıldır var olan Sao Paulo Bienalleri arasında İstanbul Bienali’nin önemli bir yere sahip olduğunu belirten İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı İstanbul Bienali’ni Türkiye’nin en büyük uluslararası olayı olarak nitelendiriyor.

“Tuzlu su: düşünce biçimleri üzerine bir teori”

“Tuzlu su: düşünce biçimleri üzerine bir teori” başlıklı bienal; Afrika, Asya, Avustralya, Avrupa ve Ortadoğu dahil 80’in üzerinde sanatçının 1500’den fazla eserine ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Modern, Galata Özel Rum İlköğretim Okulu, Özel İtalyan Lisesi ve Arter Sanat Galerisi’nde karma sergilere yer veren Bienal; yalnızca Tophane, Karaköy ve Beyoğlu ile sınırlı kalmıyor. İstanbul’un 30’dan fazla mekanına yayılarak Büyükada’ya kadar uzanıyor.

Büyükada’da; Kaptan Paşa Deniz Otobüsü, Büyükada Halk Kütüphanesi, Splendid Palas Oteli, Rizzo Palas, Mizzi Köşkü, Çankaya 57 ile Troçki evi olmak üzere 7 mekan Bienale ev sahipliği yapıyor.

Ücretsiz gerçekleşecek Bienal, 1 Kasım’a kadar devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
%d blogcu bunu beğendi: